Відпочинок на морі з дітьми: як пережити акліматизацію

Відпочинок на морі з дітьми: як пережити акліматизацію

Усі батьки, які бажають оздоровити своє чадо на морі, неодмінно стикаються з поняттям акліматизація. Плануючи відпочинок на Чорному морі з дитиною, не зайвим буде дізнатися, що це таке, і яким чином зміна клімату впливає на дитячий організм і як пережити цей період без втрат.

Медичні словники називають акліматизацією пристосування людини, тварин і рослин до нових, незвичних кліматично-географічних умов. Будь-якому живому організму потрібен час, щоб звикнути до змін. Особливо чутливі до змін діти.

Симптоми акліматизації проявляються зазвичай через добу після прибуття. Діти часто реагують сонливістю і дратівливістю, може також боліти горло або піднятися температура (тому акліматизацію часто плутають із застудою).

Першим кроком до того, щоб акліматизація пройшла легко і непомітно буде грамотний вибір курорту. Адже море від моря відрізняеться, навіть в рамках одного часового поясу. Так, наприклад, якщо говорити про відпочинок на Чорному морі, там є регіони з підвищеною вологістю і є з помірною кількістю опадів. До таких належить курорт Коблеве.

Завдяки сухому клімату, спекотний період відчувається легше (спрацьовують механізми терморегуляції і віддається зайве тепло). Свіжий морський бриз також цьому сприяє. І якщо зазвичай на пристосовування організму до нових умов відводиться до 7 днів, то у Коблеве акліматизація дитини займає в середньому два-три дні. Проте, педіатри радять проводити на море не менше двох-трьох тижнів для відчутного ефекту оздоровлення.

Щоб полегшити адаптацію дитини, слід дотримуватися кількох загальних прави:

  • Не варто поспішати на море. Нехай організм дитини звикне до обстановки, тим більше, що в відпочинок у Коблеве з дітьми не обмежується піщаними пляжами. Наприклад, можна відвідати найбільший на півдні аквапарк «Коблеве», з'їздити на екскурсію, покататися на атракціонах.
  • Незважаючи на велику кількість розваг, намагайтеся максимально дотримуватися режиму дня: лягати і вставати приблизно в один і той же час. Якщо дитина звикла спати вдень, не варто відмовлятися від цієї звички і під час відпочинку навіть заради нових вражень.
  • Дотримання режиму харчування також полегшить акліматизацію. Складіть свій розклад так, щоб їсти приблизно в один і той же час. Намагайтеся, щоб меню дитини складалося головним чином з фруктів і овочів, але будьте акуратними з екзотикою. Бурхливе знайомство з невідомими, та й просто з незвичними продуктами може дещо ускладнити перебування на морі.
  • Окреме попередження стосується питної води. Категорично не можна вживати воду з-під крана. Носіть з собою питну бутильовану воду і стежте за тим, щоб дитина вживала достатню кількість рідини.

В цілому буде добре, якщо підготовка до відпочинку на морі почнеться за тиждень-другий до виїзду (планування завжди полегшує життя). Нехай дитина отримає сонячні ванни, таким чином підготує шкіру до великої кількості сонця у Коблеве. Також варто приймати вітаміни: підтримавши імунну систему дитини, вони дозволять легше адаптуватися до зміни клімату.

Виконання цих нехитрих правил може істотно полегшити акліматизацію дитини, а також - допоможе отримати максимум задоволення і користі від перебування на морі.